Szukaj

Odpowiedź z dnia 12.07.2022 na pytanie dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie Ustawy prawo zamówień publicznych pn: wykonanie i wdrożenie aplikacji mobilnej „Wrocław pamięta on-line” (IOS, Android). Znak sprawy: DPI.52.3.2022.MJ


Print Friendly, PDF & Email
Dodatkowe Informacje   Załączniki   Poprzednie wersje


RODZAJ OGŁOSZENIA: Pytania i odpowiedzi do postępowania

TRYB ZAMÓWIENIA: Tryb podstawowy wariant 1

OGŁASZAJĄCY: Ośrodek "Pamięć i Przyszłość"

WOJEWÓDZTWO: Dolnośląskie

POWIAT: Wrocław

ULICA: Grabiszyńska

NUMER BUDYNKU: 184

W dniu 08.07.2022 do Ośrodka „Pamięć i Przyszłość” wpłynęło pytanie dotyczące ogłoszenia z dnia 06.07.2022 o składaniu ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie Ustawy prawo zamówień publicznych pn: wykonanie i wdrożenie aplikacji mobilnej „Wrocław pamięta on-line” (IOS, Android). Znak sprawy: DPI.52.3.2022.MJ.

 

Pytanie 1:

Szanowni państwo. W załączniku opis przedmiotu zamówienia jest zawarta informacja (pkt 4) „przekazanie praw autorskich oraz kodu źródłowego nastąpi po wyprodukowaniu aplikacji”. Natomiast w projekcie umowy nie ma takich zapisów. Stąd pytanie czy nie należałoby wykreślić zapisu z opz o przekazaniu kodów źródłowych a umowę oprzeć na licencji niewyłącznej na czas nieokreślony?  Systemy informatyczne dla aplikacji mobilnej składają się z warstwy backendowej (silnik aplikacji) i bazy danych cms oraz unikalnej warstwy frontend – wykonywanej i programowanej dla konkretnego klienta. Silnik aplikacji oraz cms jest więc elementem, który sprzedawany jest zazwyczaj na zasadzie licencji niewyłącznej na czas nieokreślony. Sugerowalibyśmy tym samym zmianę zapisów tak aby wykonawcy mogli przekazać państwu prawa do wszystkich unikalnych rozwiązań frontendowych takiego oprogramowania w tym projektu graficznego i ewentualnego contentu stanowiącego przedmiot zamówienia, ale w kwestii warstwy backendowej oprogramowania (silnika aplikacji) i cms dopuszczalne byłoby jedynie przekazanie licencji niewyłącznej.

 

Odpowiedź na pytanie 1:

Zleceniodawca dopuszcza możliwość licencji niewyłącznej jako opcji – przy założeniu, że system CMS i aplikacja będą utrzymywane przez Wykonawcę, przyjmuje się przekazanie licencji niewyłącznej dla warstwy backendowej (silnika aplikacji) i oprogramowania CMS.